Dat angst een slechte raadgever is, dat hoef ik je waarschijnlijk niet te vertellen. Het vervelende is dat angst niet alleen slecht advies geeft, het zorgt er ook nog eens voor dat je juist aanstuurt op hetgeen waar je bang voor bent.
Het mooiste voorbeeld vind ik altijd wanneer je op een grote hoogte loopt. Dat gaat meestal prima, totdat je naar beneden kijkt, geconfronteerd wordt met de hoogte, waardoor je, als die mogelijkheid er zou zijn, vrijwel zeker zou vallen. Dat is een heel concreet en visueel voorbeeld van hoe angst werkt.
Een beetje angst is gezond, dat zorgt ervoor dat je niet in zeven sloten tegelijk springt. Maar wat je uitstraalt trek je aan, en waar je je op focust, daar stuur je naartoe. Dat heb je misschien wel eens meegemaakt als je in een auto te lang naar links kijkt en ongemerkt langzaam die kant op stuurt. Met je gedachten werkt het niet anders. Je mag best bang zijn, maar focus je op je einddoel, op waar je wilt komen, niet op wat er mis kan gaan.
Daarover gaat het gedicht van vandaag.
Richt je niet op wat er mis kan gaan,
want daar stuur je dan juist op aan.
Durf van het succes te dromen,
en je zult daar sneller komen.
Best wel moeilijk
Zelf ervaren en helemaal mee eens, dankjewel
Goedemorgen Martin,
Heel mooi en belangrijk, dromen moet je houden.
Fijne dag allemaal.