God of een speling van het lot? – Dichtgedachten #1314

Vind je dit gedicht mooi?Deel het op Facebook

Een tijdje terug ving ik een gesprek op tussen twee mensen over iets positiefs dat was gebeurd. De een was ervan overtuigd dat het gewoon een ongelooflijk mazzeltje was, de ander bleef er maar op hameren dat het de wil van God was.

Ik vroeg me af of het echt iets uitmaakte. Het belangrijkste was dat er iets heel moois was gebeurd en dat er een probleem als sneeuw voor de zon was verschenen. De emotie die daarbij hoort is dankbaarheid. Dankbaarheid en bescheidenheid. Of je daarbij het lot of God bedankt maakt misschien niet eens zoveel uit (want misschien bedoelen we allemaal hetzelfde, maar noemen we het anders).

Wees dankbaar als dingen goed gaan en probeer zo’n goed mogelijk mens te zijn. Voor wie je dat dan doet lijkt me dan minder relevant, als het resultaat maar hetzelfde is.

Daarover gaat het gedicht van vandaag:

Misschien komt het door God,
of door een speling van het lot,
maar soms komt zomaar alles goed,
maakt het dan nog uit wie dat doet?

11 reacties op “God of een speling van het lot? – Dichtgedachten #1314

  1. Germa zegt:

    Dat er meer is tussen Hemel en Aarde ik heb daar absoluut geen twijfels over, maar daar moet je dan op vertrouwen dan komen er wonderlijke dingen op je pad, en ook dankbaar voor zijn!

  2. Janny zegt:

    Prachtig geschreven! Maar voor mij is de zon belangrijk want als die niet meer schijnt op de aarde gaat alles dood. Dan is het een dode planneet geworden!En waar is God dan?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *