Een tijdje terug ving ik een gesprek op tussen twee mensen over iets positiefs dat was gebeurd. De een was ervan overtuigd dat het gewoon een ongelooflijk mazzeltje was, de ander bleef er maar op hameren dat het de wil van God was.
Ik vroeg me af of het echt iets uitmaakte. Het belangrijkste was dat er iets heel moois was gebeurd en dat er een probleem als sneeuw voor de zon was verschenen. De emotie die daarbij hoort is dankbaarheid. Dankbaarheid en bescheidenheid. Of je daarbij het lot of God bedankt maakt misschien niet eens zoveel uit (want misschien bedoelen we allemaal hetzelfde, maar noemen we het anders).
Wees dankbaar als dingen goed gaan en probeer zo’n goed mogelijk mens te zijn. Voor wie je dat dan doet lijkt me dan minder relevant, als het resultaat maar hetzelfde is.
Daarover gaat het gedicht van vandaag:
Misschien komt het door God,
of door een speling van het lot,
maar soms komt zomaar alles goed,
maakt het dan nog uit wie dat doet?
Dat er meer is tussen Hemel en Aarde ik heb daar absoluut geen twijfels over, maar daar moet je dan op vertrouwen dan komen er wonderlijke dingen op je pad, en ook dankbaar voor zijn!
Prachtig geschreven! Maar voor mij is de zon belangrijk want als die niet meer schijnt op de aarde gaat alles dood. Dan is het een dode planneet geworden!En waar is God dan?
Het is gewoon mooi om mee te maken 🥰
Fijn om de woorden te lezen, geeft een goed gevoel.
Het lot is als roulette. Met God komt het altijd goed, niet altijd zoals je t zelf bedenkt, maar ’t komt goed..
Precies!
Heel erg mooi !
Vertrouw op je zelf dan komt het vast goed
Een mens die er voor gaat om goed te leven is altijd goed bezig
Vertrouw op God.En alles komt goed.
Prachtig echt prachtig
Vertrouw op God
Maar als je je man en dochter kort op elkaar af moet geven hoe moeilijk is het dan op nog te vertrouwen op God dat alles goed komt?